Koronavirus zasáhl Itálii v plném rozsahu

Itálie pro všechny > Koronavirus zasáhl Itálii v plném rozsahu

Koronavirus zasáhl Itálii v plném rozsahu

Coronavirus
Italy
ItalyLast Updated: Loading...
Potvrzené případy0
Celková úmrtí0
Vyléčení0
Aktivní případy0
Kritické případy0

Kde se vzal, tu se vzal

Přišel z čista jasna a napadl celý svět. Koronavirus – skloňovaný a probíraný ve všech zemích světa. Někde méně, jinde více. Bývá nazýván apokalypsou, tragédií, pohromou a v některých zemích i národní zkázou. Epidemiologové, virologové, zdravotnický personál, experti a další zainteresovaní lidé jsou teď v nejvyšší pohotovosti, aby pomohli nakaženým, vyvinuli vakcíny a nastavili nejrůznější opatření k tomu, aby zákeřný virus porazili. Koronavirus zasáhl Itálii v plném rozsahu.


 

První vlna koronaviru v Itálii

Nejvíce zasaženou zemí v první vlně koronaviru byla, bezesporu, Itálie. Italové zaznamenali první případ na konci ledna 2020 v Římě, kde byli pozitivně testováni dva čínští turisté. O tři týdny později bylo odhaleno první ohnisko koronaviru v Lombardii, která je dlouhodobě jedním z nejvíce postižených regionů v Itálii. Další ohniska přibývala jako houby po dešti a Itálii rychle zavalil neskutečný strach. Nemocnice byly přeplněné, zdravotnictví kolabovalo a neskutečně rychle přibývalo jak nakažených, tak mrtvých. Byla to opravdu nehezká podívaná na zemi, kde každoročně tolik turistů, včetně nás Čechů, obdivuje památky, relaxuje na plážích a sjíždí svahy italských Alp.


 

Strach z rozvolňování

Dezinfekce
Dezinfikování veřejných prostor

Říká se, že strach je nejlepším přítelem člověka, protože pomůže člověku podat nejlepší výkon. Pro Itálii toto tvrzení zafungovalo. Italové měli po první vlně covid-19 takový strach, že byli velmi opatrní v rozvolňování restrikcí. Chtěli ukončit nouzový stav na konci července, ale nakonec ho prodloužili až do října. Rozvolňovali velmi pomalu a přes léto vláda nezahálela a mohla tak reagovat na nově vzniklé případy.

Samozřejmě i v Itálii se najdou odpůrci nošení roušek, tak asi jako všude na světě. Většinou se jedná o mladé lidi, kteří se cítí neohroženě. Všeobecně se ovšem Italové báli a mnoho z nich nosili roušky i když to nebylo vládou nařízeno. Valná většina respektovala nošení roušek od 18:00 odpolední do 6:00 hodiny ranní, zavřené diskotéky od konce léta a málokomu dělal problém nahlásit své jméno a telefonní číslo při vstupu do restaurace.


 

Druhá vlna koronaviru v Itálii

Přestože koronavirus zasáhl Itálii v plném rozsahu, v druhé vlně koronaviru si Italové vedli lépe než ostatní státy. Hlavně díky pomalejšímu rozvolňování restrikcí a lepší připravenosti oproti první nečekané covidové vlně. Křivka nově nakažených, hospitalizovaných i zemřelých rapidně stoupá ve většině zemích, a Itálie není výjimkou, ale Italové jsou nyní velmi opatrní a dbají na dodržování vládních nařízení. Pandemii mají pod kontrolou a poslušně vyčkávají na vakcínu.


 

Turismus v Itálii v době koronavirové

Turismus v době koronavirové
Turismus v době koronavirové

Vzhledem k tomu, že je Česká republika v souvislosti s druhou vlnou koronaviru na černé listině, co se návalu našich turistů v Itálii týče, je nezbytné sledovat aktuální informace a doporučení, která platí pro Itálii. Je proto vhodné sledovat relevantní stránky – například stránky Velvyslanectví České republiky v Římě.