Catanzaro – hlavní město regionu Kalábrie

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Calabria > Catanzaro – hlavní město regionu Kalábrie
Basilica dell'Immacolata

Catanzaro – hlavní město regionu Kalábrie

Catanzaro – hlavní město regionu Kalábrie je sice hlavním městem, ale není největším městem v tomto regionu. Tím je přibližně 72 kilometrů vzdálené město Crotone, které má větší rozlohu.

Město Catanzaro se nachází ve stejnojmenné provincii, v jižní Itálii. V roce 2020 mělo přes 86 500 obyvatel.

Památky a zajímavosti

Město je historickým centrem oblasti. Co do počtu studentů se zde nachází druhá největší univerzita tohoto regionu – „Magna Græcia“. Byla založena v roce 1998 a má tři fakulty.

Cattedrale di Maria Assunto
Cattedrale di Santa Maria Assunta
(Zdroj: comune.catanzaro.it)

Ve městě se nachází 60 kostelů, z toho 34 farních a 16 z nich se nachází přímo v historickém centru města. Mezi ty hlavní patří především Cattedrale di Santa Maria Assunta pocházející z počátku 12. století. Katedrálu zasáhlo několik zemětřesení i bombových útoků. Konečnou podobu získala až v roce 1960. Uvnitř najdete ostatky patrona města.
Další významnou církevní památkou je Basilica dell’Immacolata, která pochází z poloviny 13. století. V roce 1998 jí byl udělen titul diecézní mariánské svatyně.

Basilica dell'Immacolata
Basilica dell’Immacolata
(Zdroj: comune.catanzaro.it)

Kostel Chiesa del Santissimo Rosario je jak z hlediska historického, tak z hlediska velikosti jedním z hlavních míst uctívání ve městě. Díky četným zemětřesením byl kostel často uzavírán. Architektonické detaily, které jsou v kostele k vidění, pocházejí především z konce 18. století.

Ve městě je k vidění také mnoho paláců, které patřily šlechtickým rodinám. Paláce jsou tedy pojmenovány především po těchto rodinách, které je využívaly pro soukromé obytné účely. Paláce se nachází po obvodu historického centra.

Jedním z hlavních náměstí je Piazza Matteotti, které tvoří hlavní bránu pro vstup do historického centra. Přímo v historickém centru je pak za hlavní náměstí považováno Piazza Prefettura (známější spíš jako Piazza Basilica Immacolata).

Závěrem

Catanzaro – hlavní město regionu Kalábrie nabízí, mimo jiné, také velké množství zajímavých muzeí. Pokud chcete toto město prozkoumat detailněji, doporučujeme navštívit oficiální stránky města Catanzaro, kde najdete podrobnější informace o památkách a další užitečné informace hodící se k probádání tohoto města.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na