Tropea – nejoblíbenější destinace v Kalábrii

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Calabria > Tropea – nejoblíbenější destinace v Kalábrii
Katedrála Duomo di Tropea

Tropea – nejoblíbenější destinace v Kalábrii

Tropea - pláž
Tropea – pláž

Tropea je bezesporu nejoblíbenější destinace v Kalábrii. Je to malebné městečko v provincii Vibo Valentia, které je postavené na útesu. V roce 2020 zde žilo více než 6 000 obyvatel. Městečko je oblíbeným italským přímořským letoviskem, které láká turisty na krásné dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do vody. Panuje zde super dovolenková atmosféra. Najdete zde mnoho barů, diskoték a obchůdků se suvenýry. Za zmínku stojí také místní delikatesy, jako například ‚Nduja – místní pikantní salám z vepřového masa; místní červená cibule nebo sýry a vína. Nejoblíbenějším sýrem je ovčí sýr pecorino di Monte Poro.

Městečko se nachází v jižní Itálii, přibližně 90 km jihozápadně od města Catanzaro, hlavního města Kalábrie.

Památky a zajímavosti

Ve starém městě je k vidění krásná normanská katedrála Duomo, pocházející z 11. století. Je to dominanta tohoto malebného města. Naproti katedrále se nachází Museo Civico Diocesano, které obsahuje spoustu archeologických nálezů.
Prohlédnout si můžete několik kostelů, jako např. Jezuitský kostel (Chiesa del Jesu), který je jedním z nejstarších ve městě anebo kostel Svatého Františka z Assisi (Chiesa di San Frencesco d’Assisi) pocházející z konce 13. století.

Okolí Tropei

Katedrála Duomo di Tropea
Katedrála Duomo di Tropea

Dalšími oblíbenými místy poblíž městečka Tropea je malebná vesnička Pizzo, kde si můžete prohlédnout zachovalý hrad Castello Murat, z 15. století. Nedaleko od centra nechali námořníci postavit skladní kostel Cheisetta di Piedigrotta, jako poděkování za záchranu jejich životů ze ztroskotané lodě. Kostel pochází ze 17. století.

Oblíbené pláže (zejména v oblasti Grotticelle) najdeme ve výběžku Capo Vaticano.

Závěrem

Městečko Tropea je typická dovolenková destinace, nejoblíbenější v Kalábrii. Dopřejte si relax na pláži, anebo se zajděte pobavit do místního baru nebo na diskotéku.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na