Cagliari – hlavní město Sardinie

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Města > Cagliari – hlavní město Sardinie
Cagliari

Cagliari – hlavní město Sardinie

Cagliari – hlavní město Sardinie je rušným a důležitým přístavem, jak obchodním a průmyslovým, tak turistickým a osobním. Město Cagliari najdeme v jižní části tohoto ostrova a v roce 2020 zde žilo téměř 150 000 lidí.

Památky a zajímavosti

Cagliari - Bastion di Saint Remy
Cagliari – Bastion di Saint Remy
Cagliari - Torre dell'Elefante
Cagliari – Torre dell’Elefante

Hlavní památky, které byste na prohlídce tohoto města neměli minout, se nachází ve středověkém centru města. To se nazývá Castello (nebo také Casteddu = hrad). Impozantním přístupem do starého města je bašta Bastione di Saint Remy, ze které se můžete pokochat výhledem na vzdálené laguny a přístav.
Ve starém městě dále uvidíte ulice vinoucí se mezi věžemi a hradbami ze 13. století. Jedním z hlavních lákadel jsou dvě pisánské věže (na severu Torre di San Pancrazio a na jihu Torre dell’Elefante), ze kterých je krásný výhled na přístav a staré město.
V muzejním komplexu Cittadella dei Musei naleznete hned několik zajímavých muzeí, z nichž je Museo Archeologico to nejpůsobivější. Hlavně díky nuragským bronzovým soškám a votivním loďkám.

Cagliari - katedrála
Cagliari – katedrála

Za zmínku stojí také katedrála. Uvnitř si můžete prohlédnout, mimo jiné, kamenné kazatelny, hrobku Martina II. Aragonského a kryptu.
Neméně úchvatný je také amfiteátr Anfiteatro Romano, který je vytesaný do skály. Pochází z 2. století n. l. a tehdy ho mohli navštívit všichni obyvatelé města. Kapacita amfiteátru byla přibližně 10 000 lidí a stejně tak i počet obyvatel města v té době. Dnes je z něj přírodní divadlo.

Závěrem

Sardinie je trochu jiná než zbytek Itálie, na kterou jste zvyklí. Najdete zde spoustu nádherných míst, které ještě nejsou zaplavena turisty. Přímořská letoviska jsou na nádherných a upravených pobřežích, kde najdete krásně průzračné moře. Tak neváhejte s návštěvou – tahle dovolená bude rozhodně stát za to.

Důležité je též zmínit znamenitou sardinskou kuchyni. Právě zde můžete ochutnat pokrmy z těch nejčerstvějších surovin, zejména pak plody moře. Ze Sardinie pochází také sýry casu mazu nebo pecorino sardo, kvalitní pečivo či sardinské víno.

Článek „Cagliari – hlavní město Sardinie“ a další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.
Nezapomeňte nás sledovat na našem facebooku.


 

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce po Sardinii se stručnými a nejzajímavějšími informacemi hlavních památek a zajímavostí. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na