Capri – luxusní ostrov v Neapolském zálivu

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Campania > Capri – luxusní ostrov v Neapolském zálivu
Capri - skaliska Faraglioni

Capri – luxusní ostrov v Neapolském zálivu

Ostrov Capri je považován za luxusní ostrov v Neapolském zálivu a není se čemu divit. Strávit zde dovolenou si nemůže dovolit každý. Ostrov najdete v Tyrhénském moři, v Neapolském zálivu a spadá do regionu Campania (Kampánie), v jižní Itálii. Je největší ze třech ostrovů (Capri, Ischia a Procida), které se v Neapolském zálivu nacházejí. Pohodlně se sem dostanete jak z Neapole, tak ze Sorrenta.

Capri - luxusní ostrov v Neapolském zálivu
Capri – luxusní ostrov v Neapolském zálivu

V roce 2019 žilo trvale na ostrově jen 14 164 obyvatel, což může někomu připadat málo. Je to tím, že ostrov je, především v létě, přeplněný turisty. Capri se dělí na 2 části – část Capri a část Anacapri. Každá z nich má své kouzlo. Zatímco v části Capri se soustřeďuje více lidí a je poněkud rušnější, část Anacapri je naopak více zelená a klidnější.
Celý ostrov se rozkládá na ploše 10,5 km2. Na délku měří 6,7 km a na šířku 2,7 km. V pohodlné obuvi se tak dá projít za jeden den.

Památky a zajímavosti

Část Capri

Capri - Marina Grande
Capri – Marina Grande

Vaše prohlídka Capri započne nejspíše v lodním přístavu Marina Grande, kam přijíždějí trajekty. Zde najdete i jednu ze dvou pláží, které se na ostrově nachází. Pláž Marina Grande je písčitá, občas s oblázky, a je vhodná také pro děti. Druhá pláž (a také malý přístav) se pak nachází naproti, na druhé straně ostrova, a nese název Marina Piccola. Tato pláž je ale oblázková. Zbytek pobřeží ostrova tvoří skály a vysoké útesy.

Capri - skaliska Faraglioni
Capri – skaliska Faraglioni

V ostrově je možné navštívit hned několik proslulých vil. V této části ostrova je to například Villa Fresen, pozůstatky vily Villa Jovis nebo Belvedere di Tragara, v jejíž blízkosti jsou nádherné výhledy na bílá skaliska, tzv. Faraglioni. Výstup na ně ovšem není možný, stejně tak jako přístup do jeskyň Grotta Bianca nebo Grotta Verde (Anacapri). Prohlédnout si ale můžete jeskyni Grotta di Matermania, do které lze vstoupit suchou nohou. Jeskyně je přibližně 27 metrů dlouhá a na šířku i na výšku měří cca 18 metrů. Kousek nad jeskyní se nachází skladní oblouk Arco Naturale. Milovníci krásných zahrad by neměli vynechat zahrady Giardini di Augusto s nádhernými výhledy na skaliska a pobřeží.

Část Anacapri

Nejvyhledávanější atrakcí celého ostrova je Modrá jeskyně (Grotta Azzurra), která se nachází právě v části Anacapri. Jeskyně je přibližně 60 metrů dlouhá a 25 metrů vysoká. Vplouvá se do ní otvorem širokým 2 metry a vysokým pouhý metr. Prohlídka trvá přibližně 5 minut a nejkrásnější je prý ve slunečný den mezi 12:00 – 14:00. Po 15:00 může být jeskyně kvůli povětrnostním podmínkám uzavřena.

Capri - Faro di Punta Carena
Capri – Faro di Punta Carena

Z náměstí Piazza della Vittoria je možné vyjet sedačkovou lanovkou na nejvyšší horu ostrova – Monte Solaro, která měří 596 metrů. Z vrcholku se vám naskytne nádherný výhled na Neapol, Vesuv, Sorrento, Ischii a jižní Apeniny.

Za vidění v této části ostrova stojí také kostel San Michele s pozoruhodnou dlažbou z 18. století, vilu Villa San Michele s vonící zahradou anebo můžete vystoupat na panoramatickou plošinu Belvedere di Migliera, kde vás dostanou úchvatné výhledy na moře. Vynechat byste neměli ani maják Faro di Punta Carena. Pokud si chcete odpočinout, můžete navštívit koupaliště a plážový klub Lido del Faro.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.


Sdílej na