Ischia – největší ostrov v Neapolském zálivu

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Campania > Ischia – největší ostrov v Neapolském zálivu
Ischia - největší ostrov v Neapolském zálivu

Ischia – největší ostrov v Neapolském zálivu

Ischia je největší ostrov v Neapolském zálivu a je obklopen Tyrhénským mořem. Spadá do regionu Campania (Kampánie), v jižní Itálii, a trvale na něm žije přes 62 000 obyvatel. Ischia je sopečného původu, ale poslední sopečná činnost byla zaznamenána v roce 1301.

Ostrov sice není tím nejopěvovanějším v Neapolském zálivu (tím je stále ostrov Capri), ale Ischia je klidnější, má bohatou historii, krásná přímořská letoviska a rozhodně má návštěvníkům co nabídnout. Ostrov je od západu k východu přibližně 10 km dlouhý a od severu na jih cca 7 km široký. Rozkládá se na 46,3 km2.

Památky a zajímavosti

Ischia Porto
Ischia Porto

Nejrušnějším místem na ostrově je přístav Ischia Porto, kde se vyskytuje největší koncentrace barů, diskoték, obchodů a stánků. Směrem na západ objevíte pláž Spiaggia degli Inglesi a směrem na východ Spiaggia San Pietro. Jihovýchodně je pak ještě pláž Spiaggia dei Pescatori, po níž se dostanete k Ischia Ponte. K vidění je zde jednak Museo del Mare, muzeum věnované námořní historii, ale především největší dominanta ostrova – Castello Aragonese, ze kterého je nádherný výhled na Ischii. Pevnost nechal postavit v polovině 15. století Alfons V. Aragonský (zvaný též Veliký nebo Šlechetný). V roce 1999 posloužil hrad filmařům jako pozadí ve filmu Talentovaný pan Ripley.

Casamicciola Terme je malé lázeňské městečko v severní části ostrova. Kromě radioaktivních pramenů, které se hojně využívají k různým bahenním zábalům a koupelím, je zde k vidění továrna na keramiku a observatoř. Najdete zde také nádherné pláže s průzračnou vodou.

Ischia - Castello Aragonese
Ischia – Castello Aragonese

Původní lávovou vyvřelinu, dnes skálu v moři zvanou Il Fungo (houba), můžete vidět v městečku Lacco Ameno. Oblast je archeologicky významná, a proto zde také můžete navštívit Museo Archeologico di Pithecusae.

Dalším turistickým lákadlem je zahrada La Mortella, vytvořená anglickým skladatelem Williamem Waltonem a jeho ženou Susanou. V zahradě můžete, mimo jiné, navštívit památník Susany, muzeum, čajovnu nebo malý vodopád.

Neméně zajímavou částí ostrova je letovisko Forio. Jedná se o rybářské městečko s četnými vinicemi a termálními prameny. Nachází se zde největší termální park ostrova Giardini di Poseidon s 22 různými bazény. Mezi nejoblíbenější pláž této oblasti patří Spiaggia di Citara.

Za nejromantičtější místo na ostrově je považována rybářská vesnička Sant’Angelo a její okolí. Nad vesničkou se rozkládá vrchol Monte Epomeo (787 metrů), kam je možné vystoupat a navštívit zdejší kostel a kavárnu s vyhlídkou.

Závěrem

Ischia - největší ostrov v Neapolském zálivu
Ischia – největší ostrov v Neapolském zálivu

Ostrov Ischia je ideálním místem, kde strávit dovolenou. Nabízí dostatek památek, zajímavostí a atrakcí, aby se tam člověk nenudil, a zároveň dostatek pláží pro ty, kteří si chtějí odpočinout. Z ostrova se dá navíc pohodlně dojet trajektem na pevninu a zavítat třeba do Neapole, Sorrenta, Pompejí nebo si vyšlápnout na vrchol sopky Vesuv.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na