Pizza piccante (“pikantní”)

Itálie pro všechny > Italská kuchyně > Recepty > Pizza piccante (“pikantní”)
Pizza piccante ("pikantní")

Pizza piccante (“pikantní”)

Pizza piccante (“pikantní”) je jednou z oblíbených italských pizz. Každá salámová pikantní pizza se může maličko lišit, co se týče surovin, i v italských restauracích. Většina regionů si do této pizzy ráda “propašuje” svůj místní pikantní salám.

Základem každé pizzy je těsto, rajčatové sugo a mozzarella. Pod prvními dvěma odkazy najdete recepty na těsto (cca pro 2 lidi – pečlivě rozválené vychází na celý plech) a rajčatové sugo (kterého je ovšem větší množství – zbytek můžete použít třeba na Lasagne nebo Spaghetti al ragú). Zrychlené recepty na těsto a jednoduchý rajčatový základ je v popisu níže.

Ingredience:

  • rajčatové sugo
  • mozzarella
  • pikantní italský salám Ribo
  • chilli olej
  • extra panenský olivový olej
  • bazalka
Pizza piccante ("pikantní")
Pizza piccante (“pikantní”)

Postup:

Těsto
250 g hl. mouky, 125 g vlažné vody, 15 g kvasnic, lžíce panenského oleje, špetka soli – Rozdrobte kvasnice do vlažné osolené vody, smíchejte s moukou a olejem. Uhněťte vláčné těsto. V případě potřeby přidejte trošku vody. Bochánek těsta přikryjte utěrkou a nechte vykynout v ledničce min. 12 hodin.

Jednoduchý rajčatový základ
Plechovka loupaných rajčat, lžíce olivového oleje, špetka soli, lžička třtinového cukru a pepř dle chuti – rajčata zbavte tvrdších konců a pokrájejte je na kousky, přidejte rajčatovou omáčku z plechovky, osolte, přidejte cukr a pepř dle chuti.

Pizza piccante
Těsto potřete rajčatovým sugem (případně jednoduchým rajčatovým základem) a naskládejte na něj plátky mozzarelly a pikantního salámu. Můžete dochutit lístky bazalky. Zakápněte trochou chilli oleje a extra panenského olivového oleje. Pizzu vložte do předehřáté trouby na maximum a pečte přibližně 15 minut (záleží na výkonu trouby), dokud nejsou okraje pizzy zlatavé.

Závěrem

Pizza všeobecně, tak jak ji známe dnes, pochází z jižní Itálie, konkrétně z města Neapol. Tento pokrm je kouzelný v tom, že si na pizza těsto můžete naskládat jakékoli suroviny dle své chuti. Osvědčily se ovšem kombinace surovin, které pod různými názvy najdete na většině jídelních lístků italských restaurací, které nabízejí pizzy.

Recept na tuto pizzu – “Pizza piccante (“pikantní”)” a další chutné recepty najdete na našich stránkách zde.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Sdílej na