Sorrento – citrónové město v jižní Itálii

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Campania > Sorrento – citrónové město v jižní Itálii
Sorrento

Sorrento – citrónové město v jižní Itálii

Sorrento
Positano

Sorrento – toto citrónové město v jižní Itálii není až zas tak turisticky zajímavé, jako jiná italská města, ale rozhodně je dobrou základnou pro výlety na ostrovy v Neapolské zátoce (Capri, Ischia nebo Procida), do Neapole, Pompejí, na Vesuv nebo na pobřeží Amalfi. Fantastický výhled se vám naskytne v každé křivce amalfské silnice, která krásně kopíruje pobřeží. Positano a Salerno nabízí jedny z nejkrásnějších scenérií v celé Itálii.

Jsou zde sice malé a často přeplněné pláže, ale s hezkými hotely. Jedná se o oblíbené přímořské letovisko uprostřed citrónových a pomerančových sadů. Právě odsud pocházejí proslulé sorrentské citróny. Z nich se vyrábí to nejlepší Limoncello, které můžete ochutnat v četných místních kavárnách a pokochat se přitom nezapomenutelným pohledem na okolní útesy.

Památky a další zajímavosti

Limone di Sorrento IGP
Limone di Sorrento IGP

Hlavním náměstím Sorrenta je Piazza Tasso, na kterém stojí i socha básníka, dramatika a filosofa, Tarquata Tassa, po němž bylo náměstí pojmenováno. Ulice Corso Italia je bezesporu nejrušnější ulicí. Pro večerní procházku ale doporučujeme ulici Via San Cesareo, která nabízí spoustu zmrzlináren, obchůdků se suvenýry, kavárniček a restaurací. Trochu odpočinku pak najdete v parku Villa Communale di Sorrento s půvabným výhledem na moře.

Nejen milovníci historie by si neměli nechali ujít Museo Correale di Terranova, sídlící v budově z 18. století. Z terasy muzea je nádherný výhled na moře, i na krásnou citrusovou zahradu, která muzeum obklopuje.
Sbírku vzácného nábytku a předmětů typického sorrentského řemesla můžete obdivovat v Museo Bottega della Tarsia Lignea.

Sorrento
Sorrento

Nejpopulárnějším kostelem v Sorrentu je Basilica di Sant’Antonio, který v roce 1924 papež Pius XI. povýšil na papežskou baziliku. Fasáda je v románském stylu a součástí baziliky je také zasazená zvonice. Bazilika pochází z 11. století a uchovávají se v ní ostatky patrona města.
Další církevní stavbou je katedrála Cattedrale SS. Filippo e Giacomo z 10. století. U vchodu si můžete, mimo jiné, prohlédnout krásné vyřezávané varhany.

Na třech různých místech v okolí Sorrenta můžete vidět ruiny tzv. římských vil (Le ville Romane di Puolo). Jedná se o archeologické pozůstatky z 1.-2. století. První se nachází před městem Puolo (kde je mimo jiné i nejlepší pláž poblíž Sorrenta) na Punta del Capo di Massa, druhá na malém výběžku Calcarella a třetí na Punta del Capo di Sorrento.

Závěrem

Ať už je Sorrento vaším cílem nebo základnou pro výše zmíněné výlety, určitě nebudete zklamaní.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na