Monza – město proslavené závodem Formule 1

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Lombardia > Monza – město proslavené závodem Formule 1
Villa Reale

Monza – město proslavené závodem Formule 1

Monza – město proslavené závodem Formule 1 se nachází nedaleko města Milán, v oblasti Lombardie v severní Itálii a rozkládá se na řece Lambro. V roce 2020 mělo toto město přes 124 tisíc obyvatel.

Monza - závodní okruh Formule 1
Monza – závodní okruh Formule 1

Závodní okruh najdeme v královském parku. V současné době měří 6,3 km, přestože v minulosti byla jeho délka několikrát upravována. Okruh byl postaven v roce 1922 a stojí rozhodně za vidění. Ať už jedete navštívit tento prestižní závod, nebo jen projíždíte okolo, rozhodně věnujte pár hodin návštěvě tohoto městečka v severní Itálii.

Monza - Villa Reale
Monza – Villa Reale

Samotné město Monza se rozkládá na 33 km² a má necelých 123 tis. obyvatel. Překvapí vás nejen zajímavá historie, ale i krásné historické památky a mnoho zajímavých míst. Určitě si nenechte ujít krásný pohled na neoklasickou vilu Villa Reale, která je v současnosti přístupná veřejnosti. Odpočiňte si v místním parku, projděte se po významných mostech (např. Most lvů) nebo se pokochejte pohledem na impozantní palác Arengario. Milovníci muzeí mohou navštívit středověký komplex, kde se nacházejí Musei Civici. Tato muzea byla 30 let uzavřena, ale v roce 2014 je byla konečně otevřena pro veřejnost. Muzea uchovávají a chrání historii města. Najdete zde sbírky od archeologických nálezů až po současné umění.

Duomo di Monza
Duomo di Monza

Na své si přijdou i obdivovatelé církevních památek a milovníci architektury. Mohou v Monze navštívit svatyni Santa Maria delle Grazie z 15. století nebo kapli Cappella Espiatoria, kde byl zabit Umberto I. Případně kostel Chiesa San Maurizio e Santa Margherita. Nejvýznamnější budovou je ovšem Duomo di Monza, kde je v La Cappella di Teodolinda uchována železná koruna (Corona Ferrea). S touto železnou korunou byli korunování králové a císaři, včetně Charlemagne a Napoleona.

Monza – město proslavené závodem Formule 1 má určitě co nabídnout. Pro více informací můžete zavítat na oficiální stránky města zde.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na