Milán (Milano) – centrum světové módy

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Lombardia > Milán (Milano) – centrum světové módy
Milán - katedrála Duomo

Milán (Milano) – centrum světové módy

Milán (Milano) lze bezesporu označit jako centrum světové módy. To není žádným tajemstvím. Najdete zde mnoho zvučných jmen a modních značek, jako např. Armani, Dolce & Gabbana, Gucci, Prada, Valentino nebo Versace.

Město Milán je druhým největším městem Itálie. Kromě módy a designu je i významným centrem obchodu v Itálii. Nachází se v severní Itálii, v regionu Lombardie. Město mělo v roce 2017 přes 1,3 milionu obyvatel.

Milán - katedrála Duomo
Milán – katedrála Duomo

Dominantu celého města tvoří nádherná katedrála Narození Panny Marie, zvaná Duomo. Najdeme ji na stejnojmenném náměstí Piazza del Duomo. Prohlídka střechy, vnitřních prostor i podzemí rozhodně stojí za to. Vpravo od katedrály stojí samostatná budova Královského paláce (Palazzo Reale), kde můžete navštívit i muzeum Museo del Duomo.
Vlevo od katedrály je potom obrovské zastřešené nákupní centrum, Galleria Vittorio Emanuele, zahrnující mimo jiné i obchody snad všech výše vyjmenovaných návrhářů a módních značek.

Milán - Galleria Vittorio Emanuele
Milán – Galleria Vittorio Emanuele

Dalšími zajímavými místy, které je možné v Miláně vidět jsou např. obrazárna Pinacoteca di Brera, světoznámý operní dům La Scala nebo hrad Castello Sforzesco, který je rezidencí a pevností rodiny Sforza, vládnoucí v Miláně v 15. století.
Nedaleko hradu si můžete prohlédnout kostel Santa Maria delle Grazie a hned vedle je Cenacolo Viniciano, kde najdete slavné dílo Leonarda da Vinci – „Poslední večeře„. Sem je ovšem nutné si udělat rezervaci a nenechají vás kochat se déle než 15 minut.
Patronem města je svatý Ambrož, kterému je zasvěcen oblíbený milánský kostel Basilica di Sant’Ambrogio. Milovníci umění by neměli minout ani uměleckou galerii Pinacoteca Ambrosiana.

Milán je také sídlem dvou světoznámých fotbalových klubů – AC Milán a Inter Milán.

Jak vidíte, Milán (Milano) není jen centrum světové módy, ale je zde možné navštívit mnoho zajímavých historických památek a dalších zajímavostí. Více informací naleznete na oficiálních stránkách města zde.

Za prohlídku stojí i menší město Monza, proslavené především díky Formuli 1, které se nachází severně od Milána, přibližně 25 minut jízdy autem.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na