San Benedetto del Tronto

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Marche > San Benedetto del Tronto
Promenáda - San Benedetto del Tronto

San Benedetto del Tronto

Promenáda - San Benedetto del Tronto
San Benedetto del Tronto – promenáda

San Benedetto del Tronto je oblíbené přímořské letovisko s nádhernými čtyřmi kilometry jemného písku, který se pozvolna svažuje do moře. Nachází se na pobřeží středního Jadranu, v regionu Marche a žije v něm necelých 50 000 obyvatel. Toto přímořské letovisko má mnoho co nabídnout, a proto není divu, že ročně přivítá téměř 2 miliony turistů. Je to ideální destinace pro ty, kteří touží po slunečních paprscích, krásných plážích a aktivním odpočinku. A co je nejlepší? Město je snadno dostupné z větších měst v Itálii, jako je Ancona či Pescara. Je to tedy výborný výchozí bod, pokud chcete prozkoumávat okolí tohoto letoviska.

Památky a zajímavosti

Historie tohoto místa sahá hluboko do minulosti, přičemž některé z jeho památek a tradic přežily staletí. Město se může pyšnit také blízkostí zelených kopců s dobře zachovalými středověkými vesnicemi, což přináší fascinující možnosti pro milovníky umění a historie jen pár kilometrů daleko.

Chiesa di San Benedetto Martire - San Benedetto del Tronto
Chiesa di San Benedetto Martire
Torre dei Gualtieri - San Benedetto del Tronto
Torre dei Gualtieri

Ale nyní se pojďme ponořit do atmosféry tohoto přímořského letoviska. Jako první nás zaujala část města zvaná Paese Alto. Tato vyvýšená část města skrývá takové poklady jako například věž Torre dei Gualtieri, strážní věž ze 14. století, která sloužila jako obrana proti nájezdům pirátů. Na dohled od věže je Chiesa di San Benedetto Martire, kde je uložen oltář s relikviemi světce, který dal městu jméno.
Níže neminete Palazzo Piacentini, budovu z 19. století, ve které žila nejznámější básnířka města, Bice Piacentini Rinaldi. Palác dnes slouží jako sídlo obrazárny Pinacoteca del Mare a historického archivu, jehož prostory jsou zdobeny starými freskami.

Monumento al pescatore - San Benedetto del Tronto
Monumento al pescatore

Pokud se vydáte k přístavu, nezapomeňte navštívit Museo del Mare. Zde naleznete také Museo Ittico „A.Capriotti“ či Museo delle Anfore „G.Perotti„. Zdejší trhy jsou známé jako jedny z největších v Itálii, a to díky čerstvému rybímu dovozu, který denně míří na stoly nejlepších italských restaurací.

Lungomare je malebná promenáda města, Okouzlí vás, mimo jiné, historickou budovou Palazzina Azzurra s přilehlým botanickým parkem. Ta slouží jako výstavní prostor, kde se konají koncerty a kulturní akce pod širým nebem. Palmy, oleandry a architektonické skvosty v liberty stylu vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Závěrem

San Benedetto del Tronto, vás sice neohromí luxusem či památkami zasazenými do nádherných historických rámečků, ale je určitě místem, které nabízí svoji specifickou a nenápadnou krásu.

Pro ty, kteří hledají klidný a relaxační týden u moře, může být toto město v regionu Marche tou správnou volbou. Čisté moře, rozlehlé pláže a příjemná promenáda vytvářejí ideální podmínky pro odpočinek a pohodu. Město samotné nabízí zajímavé památky pro ty, kteří mají chuť na krátkou výpravu do minulosti. Je to místo, kde se můžete na chvíli odpojit od ruchu každodenního života a zahalit se do klidného rytmu letních dnů.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na