Ancona – důležitá dopravní spojka

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Marche > Ancona – důležitá dopravní spojka
Ancona

Ancona – důležitá dopravní spojka

Ancona – důležitá dopravní spojka a zároveň hlavní město regionu Marche, se nachází ve střední Itálii. Jedná se o přístavní město, které mělo v roce 2020 přes 100 000 obyvatel. Směrem na sever, i směrem na jih najdete spoustu přímořských letovisek, kde můžete strávit vaši dovolenou.

Památky a zajímavosti

Ancona - přístav
Ancona – přístav

Ancona se ani zdaleka nevyrovná městům jako jsou Řím, Florencie nebo Miláno. Díky důležitému přístavu to není nijak čisté město a je plné kamionů mířících do Chorvatska, Turecka, Řecka a Albánie. Přesto má několik památek, které stojí za vidění, když se v Anconě zastavíte třeba na půl dne.

Ancona - katedrála San Ciriaco
Ancona – katedrála San Ciriaco

Symbolem města je bezesporu katedrála San Ciriaco, která má pro město velký historický i náboženský význam. Na náměstí Piazza del Plebiscito můžete vidět budovu vládního paláce Palazzo del Governo, která náměstí dominuje. Další významnou budovou na témže náměstí je kostel San Domenico, který pochází z 2. poloviny 18. století a horní část fasády kostela je doposud nedokončená.
Dobu římskou ve městě připomíná Trajanův oblouk (Arco di Traiano) postaven v letech 100 – 116 n.l. a Římský amfiteátr (Anfiteatro romano).

Ancona může ovšem nabídnout i další památky – najdete zde dostatek kostelů, oblouků, muzeí i fontán. Dá se objevovat. Spíše záleží na tom, kolik času chcete (nebo můžete) v Anconě strávit.

Závěrem

Ancona – důležitá dopravní spojka je dobrým východiskem pro výlety po regionu, případně ideální pro půldenní až jednodenní zastávku na vaší cestě za dobrodružstvím :-).


Nezapomeňte nás sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na