Svatý Valentýn a Baci Perugina®

Itálie pro všechny > Zajímavosti > Ostatní > Svatý Valentýn a Baci Perugina®
Svatý Valentýn

Svatý Valentýn a Baci Perugina®

Svatý Valentýn a Baci Perugina® jsou hlavními symboly lásky, citů a emocí v Itálii. Kdo by neznal svátek svatého Valentýna. Někteří ho nenávidí, jiní ho zbožňují.

Svatý Valentýn

Svatý Valentýn 2

Svatý Valentýn se v Itálii slaví stejně jako všude jinde ve světě. Někteří to neslaví vůbec a ti, co to slaví si vyměňují dárečky, chodí do restaurací, muži ženám kupují květiny a podobně. Každý si volí vyjádření lásky podle svého. Kdo si nemůže restauraci dovolit (případně pokud není možné do restaurace zajít), uvaří si nějakou dobrotu doma. V Itálii tedy neočekávejte nic neobvyklého, co by se už nedělo jinde ve světě.

Baci Perugina®

Jedním z dárečků pro svou polovičku mohou být slavné čokoládové bonbony, které se nazývají Baci Perugina®. Za vznik těchto „čokoládových polibků“ vděčí Itálie Luise Spagnoli, která tyto lahodné bonbony vytvořila.
Tento symbol lásky, citů a emocí vznikl ve 20. letech 20. století. Luisa původně spojovala různé ingredience s výraznou chutí až vytvořila tyto čokoládové pralinky, které nazývala cazzotto, protože připomínaly kloub lidské ruky.
O dva roky později byla čokoláda pokřtěna na Bacio. To ovšem ještě nebylo vše. K dokonalosti ji chyběl stříbrný obal s modrým nápisem a kartička s milostnou frází. O to se postaral Federico Seneca, který se nechal inspirovat obrazem „Kiss“ od Hayezovského.

Baci Perugina®
Baci Perugina®

Ovšem podle legendy posílala Luisa prostřednictvím bonbonů milostné vzkazy svému milenci. Když jí na to manžel přišel, vymluvila se, že se jedná o nový nápad – jedinečný způsob doprovázející sladkost daného okamžiku. Tohoto šíleného zvyku Seneca využil a spojil ho s obrazem „Kiss“.

Od roku 1927 jsou bonbony Baci Perugina® k dostání nejen ve městě Perugia, hlavním městě regionu Umbria, ale v těch nejlepších obchodech po celém světě od Říma po Milán, v Londýně i New Yorku.


 

Jak Vás zaujal článek Svatý Valentýn a Baci Perugina®? Můžete ho okomentovat na našem facebooku, kde nás nezapomeňte sledovat.

Pokud máte chuť udělat si svoje vlastní domácí čokoládové polibky, recept najdete zde.
Případně můžete zakoupit pravé italské pralinky na našem e-shopu ZDE.

Sdílej na