Svatý Valentýn a Baci Perugina®

Itálie pro všechny > Zajímavosti > Ostatní > Svatý Valentýn a Baci Perugina®
Svatý Valentýn

Svatý Valentýn a Baci Perugina®

Svatý Valentýn a Baci Perugina® jsou hlavními symboly lásky, citů a emocí v Itálii. Kdo by neznal svátek svatého Valentýna. Někteří ho nenávidí, jiní ho zbožňují.

Svatý Valentýn

Svatý Valentýn 2

Svatý Valentýn se v Itálii slaví stejně jako všude jinde ve světě. Někteří to neslaví vůbec a ti, co to slaví si vyměňují dárečky, chodí do restaurací, muži ženám kupují květiny a podobně. Každý si volí vyjádření lásky podle svého. Kdo si nemůže restauraci dovolit (případně pokud není možné do restaurace zajít), uvaří si nějakou dobrotu doma. V Itálii tedy neočekávejte nic neobvyklého, co by se už nedělo jinde ve světě.

Baci Perugina®

Jedním z dárečků pro svou polovičku mohou být slavné čokoládové bonbony, které se nazývají Baci Perugina®. Za vznik těchto “čokoládových polibků” vděčí Itálie Luise Spagnoli, která tyto lahodné bonbony vytvořila.
Tento symbol lásky, citů a emocí vznikl ve 20. letech 20. století. Luisa původně spojovala různé ingredience s výraznou chutí až vytvořila tyto čokoládové pralinky, které nazývala cazzotto, protože připomínaly kloub lidské ruky.
O dva roky později byla čokoláda pokřtěna na Bacio. To ovšem ještě nebylo vše. K dokonalosti ji chyběl stříbrný obal s modrým nápisem a kartička s milostnou frází. O to se postaral Federico Seneca, který se nechal inspirovat obrazem “Kiss” od Hayezovského.

Baci Perugina®
Baci Perugina®

Ovšem podle legendy posílala Luisa prostřednictvím bonbonů milostné vzkazy svému milenci. Když jí na to manžel přišel, vymluvila se, že se jedná o nový nápad – jedinečný způsob doprovázející sladkost daného okamžiku. Tohoto šíleného zvyku Seneca využil a spojil ho s obrazem “Kiss”.

Od roku 1927 jsou bonbony Baci Perugina® k dostání nejen ve městě Perugia, hlavním městě regionu Umbria, ale v těch nejlepších obchodech po celém světě od Říma po Milán, v Londýně i New Yorku.


 

Jak Vás zaujal článek Svatý Valentýn a Baci Perugina®? Můžete ho okomentovat na našem facebooku, kde nás nezapomeňte sledovat.

Pokud máte chuť udělat si svoje vlastní domácí čokoládové polibky, recept najdete zde.

Sdílej na