Řím (Roma) – historická perla Itálie

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Lazio > Řím (Roma) – historická perla Itálie
Koloseum

Řím (Roma) – historická perla Itálie

Řím (Roma) – historická perla Itálie – tak by se dal popsat Řím třemi slovy. Ale tři slova jsou málo na to, jak je Řím nezapomenutelný a úchvatný. Je bezesporu nejúchvatnějším italským městem, které v této zemi můžete navštívit.

Nachází se ve střední Itálii, v regionu Lazio, v provincii Roma. Vznikl roku 753 př. n. l. a žije zde 2 758 839 obyvatel (údaj k červnu 2022).

Historie – legenda

Řím je budován už přes 2000 let a traduje se legenda o tom, že bůh Mars znásilnil dceru krále Numitora, které se narodila dvojčata. Dva opuštěné chlapečky našla vlčice, která se o ně starala. Později je našel pastýř, který je pojmenoval Romulus a Remus. Oba chlapci měli vůdčí schopnosti a společně založili, na pahorku Palatin, město. Vůdce mohl být ovšem jen jeden z nich, a proto Romulus zabil Rema a sám se stal prvním římským vládcem.

Historické památky Říma

Forum Romanum
Forum Romanum

Řím má tolik nádherných a cenných památek, že není v lidských silách navštívit všechny v jeden den. I kdybyste byli v Římě měsíc, stále byste mohli objevovat něco nového a zajímavého.
Jsou ovšem památky, které byste měli navštívit, když se do Říma vydáte. Nejhlavnějšími atrakcemi jsou bezesporu Koloseum, Forum Romanum a pahorek Palatin.

Andělský hrad a Andělský most
Andělský hrad a Andělský most

Určitě si nenechte ujít Kapitol a jeho muzea, Španělské schody na náměstíčku Piazza di Spagna, antickou dominantu Pantheon na malebném náměstí Piazza della Rotonda či slavnou Fontánu di Trevi. Za vidění stojí také Andělský hrad a Andělský most.

Neptunova fontána na Piazza Navona
Neptunova fontána na Piazza Navona

Milovníci umění jistě rádi navštíví Gallerii Borghese, kde se setkáte s nejlepšími díly barokního architekta, sochaře a malíře Berniniho. S jeho tvorbu se setkáte nejen na náměstí Piazza Navona (Fontána čtyř řek), ale také dotvořil Svatopetrské náměstí ve Vatikánu. Dalšími místy pro milovníky umění jsou Palazzo Barberini či Museo Nazionale Romano.

Řím (Roma) – historická perla Itálie, nabízí bezesporu obrovské množství historických památek a různých zajímavostí. Více najdete na oficiálních stránkách města Říma zde.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – výhledově plánujeme připravit speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na