Trento (Trident) – malebné alpské město

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Trentino - Alto Adige > Trento (Trident) – malebné alpské město
Trento

Trento (Trident) – malebné alpské město

Trento (Trident) – malebné alpské město je hlavním městem regionu Tridentsko – Horní Adiže, které se nachází v severní Itálii. Ve městě žilo v roce 2020 necelých 121 000 obyvatel. Jedná se o příjemné a poklidné město, kde je velmi dobré životní prostředí a lidé si nestěžují ani na kvalitu života.

Trento je velmi dobrým východiskem pro milovníky zimních sportů. Nejvíce lyžařských středisek najdete právě v regionu Tridentsko – Horní Adiže.

Mausoleo di Cesare Battisti
Mausoleo di Cesare Battisti

Lákadlem pro turisty je krásné historické centrum, které nabízí řadu kaváren, restaurací, obchůdků, butiků, ale také paláce se zajímavými freskami. A nejen to… ve městě je několik náměstí s četnými fontánami, mauzoleum, park San Marco, panoramatická terasa a další zajímavosti.

Památky a zajímavosti

Fontana del Nettuno - Trento
Fontana del Nettuno – Trento

Určitě si nenechte ujít historické náměstí Piazza Duomo, kde se též nachází katedrála Cattedrale di San Vigilio (Duomo) se středověkou kryptou. Na tomto náměstí dále nejdete Neptunovu fontánu z 18. století, která je z dob, kdy toto město Římané nazývali Tridentum. Dále zde uvidíte Palazzo Balduini, občanskou věž Torre civica a Palazzo Pretorio, kde sídlí Museo Diocesano Tridentino.

Za návštěvu rozhodně stojí hrad Castello del Buonconsiglio, který je největším a nejdůležitějším monumentálním komplexem celého regionu Trentino – Alto Adige.

Ve městě se nachází také četné archeologické oblasti římské éry. Jedno z podzemních míst je například areál S.A.S.S., kde můžete vidět zbytky věže, části obydlí, podlahy zdobené mozaikami, studnu nebo sklářskou dílnu.

Trento (Trident) – malebné alpské město stojí určitě za vidění. Obzvlášť magicky působí město v období vánočních svátků, kdy má kouzelný, až pohádkový nádech. Celkově je město velmi čisté a působí velmi příjemným dojmem.

Více se o tomto městě můžete dozvědět na oficiálních webových stránkách zde.

Trento - panorama
Trento – panorama

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – výhledově plánujeme připravit speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na