Campobasso – hlavní město regionu Molise

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Města > Campobasso – hlavní město regionu Molise
Campobasso - panorama

Campobasso – hlavní město regionu Molise

Campobasso - panorama
Campobasso – panorama
(foto z: Italy magazine)

Campobasso – hlavní město regionu Molise, najdete ve střední Itálii mezi řekami Biferno a Fortore. V roce 2020 mělo toto město necelých 48 000 obyvatel. Molise je druhým nejmenším regionem Itálie, hned po Valle d’Aosta, který se nachází na západě severní Itálie. Tato oblast se snaží zbavit se nechvalně znějící nálepky „zaostalé italské oblasti“.

Oblast není příliš navštěvována turisty, což je výhodou, pokud se chcete odstřihnout od každodenního života a mít trochu klidu od rušných metropolí.

Památky a zajímavosti

Jednou z nejzajímavějších a nejnavštěvovanějších památek je hrad Castello Monforte. Nejstarším důkazem o existenci hradu je starověký pergamen, který potvrzuje existenci hradu už v roce 1375. Je dominantou města a tyčí se na kopci v nadmořské výšce 790 m.n.m. Je z něho krásný výhled na historické centrum a do blízkého okolí. V okolí hradu se rozprostírá park Parco della Via Matris.
V blízkosti hradu se nachází románský kostel z poloviny 13. století, San Bartolomeo, slavný díky legendě dvou znepřátelených rodin. Kamenná věž má kruhový půdorys a nachází se v ní několik střílen.
Dalším starověkým kostelem v bezprostřední blízkosti hradu je Chiesa di Santa Maria Maggiore. První zprávy o existenci kostela sahají až do roku 1354, kdy byla kaple zasvěcená Panně Marii. Kaple později sloužila také jako pohřebiště feudálních rodin. Uvnitř kostela se nachází cenný oltář.
Zajímavou historii má též katedrála Cattedrale della Santissima Trinità, která byla postavena roku 1504. Od té doby se v katedrále nacházelo velké bratrstvo Trojice. V roce 1805 zničilo katedrálu zemětřesení. O dvacet čtyři let později se otevřela bohoslužbám a byla také využívána jako kasárna. V roce 1927 se opět otevřela věřícím a teprve v tomto roce se stala katedrálou.

Campobasso – hlavní město regionu Molise nabízí mnoho dalších památek ke shlédnutí. Blíže je představíme v samostatném miniprůvodci, který v budoucnu připravíme. Bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.

Nezapomeňte nás proto sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Zůstaňme v kontaktu

Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám speciální miniprůvodce neunikl.

Sdílej na