Palermo – metropolitní město ostrova Sicílie

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Města > Palermo – metropolitní město ostrova Sicílie
Palermo - katedrála

Palermo – metropolitní město ostrova Sicílie

Palermo – metropolitní město ostrova Sicílie najdeme v jižní Itálii při pobřeží Tyrhénského moře. V roce 2020 mělo město necelých 642 000 obyvatel a je tak pátým největším městem na území Itálie.

Palermo je, podobně jako Neapol, poměrně špinavé, hlučné a prašné město, kde je ovšem k vidění velké množství historických památek. Na prohlídku toto města je lepší vyčlenit více než jeden den, abyste toho mohli navštívit co nejvíce a nasát tak tu pravou atmosféru.

Památky a zajímavosti

Palermo - katedrála
Palermo – katedrála

Město Palermo se dělí do několika čtvrtí a každá z nich nabízí zajímavé památky k vidění. Například ve čtvrti Albergheria si nenechte ujít impozantní stavbu Palazzo dei Normanni, kde v současné době sídlí sicilský parlament. Poblíž se nachází kostel San Giovanni degli Eremiti, který je výrazným normanským kostelem se zřetelnými arabskými prvky. Nedaleko stojí také brána Porta Nuova pocházející z počátku 16. století. Kousek za ní, směrem do centra, navštivte také působivou normanskou katedrálu (Cattedrale).

Palermo - tržiště
Palermo – tržiště

Oblíbenou částí Palerma je čtvrť La Kalsa, která disponuje mnoha hospodami a nočními bary. Ale nejen to. Najdeme zde i galerie nabízející moderní umění (Galleria d’Arte Moderna) i středověké umění (Galleria Regionale). V této čtvrti si můžete odpočinout v centrálním parku Villa Giulia, ve kterém najdete i rozsáhlou botanickou zahradu.

Palermo - Teatro Massimo
Palermo – Teatro Massimo

Doporučujeme též čtvrť Vucciria. Za prohlídku zde stojí kostel Santa Maria della Catena, který se nachází ve starověkém přístavu. Tato čtvrť byla dříve proslulou palermskou tržnicí, ale v dnešní době už to není to, co to bývalo. Čtvrť může dále nabídnout archeologické muzeum (Museo Archeologico Regionale) nebo Oratorio del Regionale.

Ve čtvrti Capo je k vidění prý nejstarší operní dům v Itálii – Teatro Massimo, který najdete na Piazza Verdi.

Přímo v historickém centru města stojí jedna z nejkrásnějších fontán v Itálii – Fontana Pretoria. Zdobí stejnojmenné náměstí (Piazza Pretoria), které je díky této fontáně na našem seznamu 15 nejkrásnějších italských náměstí.

Závěrem

Palermo – metropolitní město ostrova Sicílie, bylo v roce 2015 zapsáno na seznamu UNESCO a je to nejen vhodné město na několikadenní výlet za památkami, ale i zajímavé místo pro nečekaná dobrodružství :-).

Nezapomeňte nás sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – výhledově plánujeme připravit speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na