Janov – nejdůležitější italské přístavní město

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Liguria > Janov – nejdůležitější italské přístavní město
Janov

Janov – nejdůležitější italské přístavní město

Je všeobecně známo, že Janov je nejdůležitější italské přístavní město. Janov (italsky Genova) se nachází v severní Itálii, v regionu Ligurie. V roce 2020 měl Janov přes 560 tisíc obyvatel.

Janov je plný klikatících se uliček, které vám mohou připadat jako bludiště. Toto bludiště je ovšem protkané středověkými paláci a kavárničkami, kde se můžete občerstvit. Přes den žije město (nejen) turistickým ruchem, kdežto v noci působí tmavě a poněkud nebezpečně.

Prohlídka Janova

Janov - Piazza de Ferrari
Janov – Piazza de Ferrari

Hlavní ulicí ve starém městě je bezesporu Via San Lorenzo, na jejímž východním konci najdeme dominantu stejnojmenného náměstí, Cattedrale di San Lorenzo. Poblíž katedrály se nachází bývalé sídlo vlády Palazzo Ducale, kde se v současné době konají různé umělecké výstavy, koncerty a divadelní představení. Zajímavou stavbou se zlacenými štuky a velkým množstvím mramoru je kostel Gesú z 16. století.

V Janově se nachází množství paláců, které nechaly postavit bohaté rodiny. V současnosti slouží především jako velvyslanectví a jsou zapsány v seznamu UNESCO. Jedná se zejména o paláce Palazzo Spinola, Palazzo Rosso a Palazzo Bianco. Mezi další paláce, které stojí za vidění patří Palazzo Reale, který je proslavený svým zrcadlovým sálem.

Janov
Janov

Určitě si ale nenechte ujít přístav – nábřeží a Porto Antico. Zde se nachází největší akvárium v Evropě. Jsou zde nádrže s delfíny a se žraloky a je to nejnavštěvovanější akvárium v Itálii. V přístavu se také nachází Genoa Port Center (Janovské přístavní centrum), které nabízí poznání janovského přístavu pomocí zábavných simulátorů a interaktivních exponátů. Akvárium i přístavní centrum určitě ocení vaše děti. Více informací najdete na oficiálních stránkách zde.

Okolí Janova

Janov obklopují přímořská letoviska z obou stran. Ze západní strany je to Riviera di Ponente, která se táhne od Janova až k francouzské hranici. Naopak na východě se to Riviera di Levante. Užíváte-li si tedy dovolenou na italské riviéře, nezapomeňte se vydat na výlet do Janova. Určitě nebudete litovat.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – výhledově plánujeme připravit speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na