Turín (Torino) – centrum automobilového průmyslu

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Města > Turín (Torino) – centrum automobilového průmyslu
Pohled na město Turín (Torino)

Turín (Torino) – centrum automobilového průmyslu

Turín (Torino) – centrum automobilového průmyslu a designu. I tak by se dalo toto město popsat, protože v něm sídlí přední italské automobilky a značky aut – Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Iveco nebo Lancia.

Pohled na město Turín (Torino)
Pohled na město Turín (Torino)

Turín je sice průmyslovým městem severní Itálie, regionu Piemonte, nicméně budete příjemně překvapeni pohledem na krásná barokní náměstí, ulice a honosné paláce. Ve městě najdete spoustu malebných kaváren a cukráren plných čokoládových delikates. K renovaci města došlo především kvůli olympijským hrám, které se ve městě konaly v roce 2006.

Turín je hlavním městem regionu Piemonte a v roce 2020 v něm žilo přes 850 000 obyvatel. Kromě automobilového průmyslu je známé především pro svá vynikající italská vína a dobré dostupnosti lyžařských středisek. Sídlí zde také známý fotbalový klub Juventus.

Památky

Turín (Torino) – centrum automobilového průmyslu, má určitě kromě aut mnoho co nabídnout. Nádherný výhled se před vámi rozprostře z Monte dei Cappuccini, odkud to není daleko na Piazza della Repubblica, kde najdete největší venkovní tržiště.
Hlavní obchodní třídou je Via Roma, vedoucí z jedné strany na náměstí Piazza San Carlo (jedno z hlavních společenských náměstí), a z druhé strany na Piazza Castello. Na tomto náměstí stojí hrad z 15. století – Palazzo Madama, jehož součástí je Museo Civico di Arte (Muzeum starověkého umění). Hned poblíž narazíte také na královské sídlo Palazzo Reale (více na stránkách paláce zde) a barokní kostel San Lorenzo. Na náměstí Piazza San Giovanni si můžete prohlédnout renesanční Duomo se zvonicí.

Jak sami vidíte, Turín toho má hodně co nabídnout. Památky jsou blízko sebe a město se tak dá pohodlně prohlédnout za jeden den.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na