Laura Pausini – zpěvačka, textařka a producentka

Itálie pro všechny > Zajímavosti > Lidé > Laura Pausini – zpěvačka, textařka a producentka
Laura Pausini

Laura Pausini – zpěvačka, textařka a producentka

Laura Pausini – italská zpěvačka, textařka a hudební producentka není v České republice až tak známá, kdežto v Itálii, Francii nebo Holandsku je to velká hvězda.

Rodina

Laura Pausini
Laura Pausini
Foto z www.laurapausini.com

Tato italská zpěvačka, celým jménem Laura Alice Rossella Pausini, se narodila 16. 5. 1974 v italském městě Faenza, které se nachází na hranici mezi severní a střední Itálií, v regionu Emilia-Romagna. Zpěvu se věnovala už od dětství. Vzor měla především ve svém otci, který byl zpěvákem a hudebníkem. Laura se v roce 2005 provdala za kytaristu, skladatele a hudebního producenta Paola Cartu. 8. 2. 2013 se jim narodila dcera Paola.

Kariéra

Proslavila ji především výhra v soutěži na hudebním festivalu v San Remu v roce 1993. Stejně jako proslavila, u nás, velmi známého a populárního italského zpěváka Erose Ramazzottiho. Laura zde soutěžila se svým vlastním singlem „La Solitudine“ („Samota“). Tenkrát jí bylo 18 let a její sebejisté vystupování a nádherný hlas diváky naprosto okouzlily.

Výhra v soutěži jí umožnila natočit profesionální album „Laura Pausini“, které mělo veliký úspěch nejen v Itálii, ale právě také v již zmiňované Francii a v Holandsku. Laura začala zpívat kromě italštiny i ve španělštině a později i v dalších světových jazycích. Jejími hlavními žánry jsou pop, pop-rock a latin pop.

V současné době je Laura také známou televizní osobností. Objevuje se často jako porotce různých talentových a pěveckých soutěží typu X-Factor a podobně.

Úspěchy

Těch ocenění a úspěchů, kterých Laura dosáhla je opravdu hodně. Získala bezpočet mezinárodních ocenění, mnoho zlatých desek, 160 platinových desek a dokonce jednu diamantovou desku. V roce 2006 získala také Grammy Awards za nejlepší Latinské Pop Album („Escucha“).
Byla pozvána velkým Lucianem Pavarottim na jeho koncert Pavarotti and Friends a v roce 2007 se stala první zpěvačkou, která zpívala před cca 70 000 diváky na stadionu San Siro v Miláně.

Laura Pausini – italská zpěvačka, textařka a producentka spolupracovala s mnoha světovými zpěváky jako např. Andrea Bocelli „Dare To Live“ (2007); Tiziano Ferro „Non me lo so spiegare“ (2007); Juanes „Mi libre cancion“ (2007) nebo James Blunt „Primavera in anticipo“ (2008).

Závěrem

Na Lauřině oficiálních stránkách se můžete dozvědět mnohem více o této italské popové zpěvačce, kterou si oblíbilo mnoho fanoušků.
O dalších osobnostech a jiných zajímavostech si můžete přečíst na našich webových stránkách zde.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Sdílej na