Pisa a její šikmá věž

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Města > Pisa a její šikmá věž
Pisa - Piazza dei Miracoli

Pisa a její šikmá věž

Pisa a její šikmá věž se stala jedním z hlavních symbolů Itálie. Město mělo v roce 2020 necelých 89 500 obyvatel a najdete ho v severní části střední Itálie, v regionu Toskánsko. Kromě šikmé věže jsou zde k vidění i další památky, se kterými se blíže seznámíme.

Památky a zajímavosti

Piazza dei Miracoli

Pisa - Torre pendente
Pisa – Torre Pendente
Pisa - Duomo
Pisa – Duomo

Většina návštěvníků Pisy ze všeho nejdříve zavítá na náměstí Piazza dei Miracoli (v překladu „Náměstí zázraků“). Na tomto náměstí se nachází slavná šikmá věž se zvonicí (Torre Pendente) vysoká 58,36 metrů, která se začala stavět v roce 1173. Vystoupat na ni můžete po 273 hrbolatých a relativně kluzkých schodech. Cena vstupného je poměrně vysoká (v r. 2021 – 18 Eur/os.) a vstup dětem mladším 8 let není povolen.
Další významnou budovou tohoto náměstí je katedrála Duomo, která se stavěla mezi lety 1064 až 1118. Je to pětilodní románská stavba pisánského stylu, uvnitř které je kazatelna, kterou vyzdobil gotický architekt a sochař Giovanni Pisano se svým otcem Nikolou. Hned na první pohled zaujme katedrála čtyřmi řadami sloupů, které jsou umístěné nad sebou.

Díky touze vybavit katedrálu vhodným doplňkem začalo vznikat v roce 1152 baptisterium (Battistero di San Giovanni). Budova je vysoká 54,86 metrů a obvod budovy je 107,24 metrů.
Na náměstí dále najdete hřbitov (Camposanto), Museo dell’Opera del Duomo a Museo delle Sinopie.

Další zajímavosti

Pisa - Battistero di San Giovanni
Pisa – Battistero
di San Giovanni
Palazzo della Carovana
Palazzo della Carovana

Za prohlídku stojí i další části města, kde najdete mnoho kostelů, paláců, náměstí a uliček. Například náměstí Piazza dei Cavalieri, na kterém se nachází Palazzo della Carovana, dřívější sídlo Řádu rytířů ze Santo Stefano, ale od poloviny 19. století je to hlavní sídlo školy Scuola Normale Superiore.

Závěrem

Pisa a její šikmá věž není to jediné, co je možné si v tomto městě prohlédnout. Za jeden den prožitý v Pise získáte bohatou zásobu zážitků z tohoto města. A jaké jsou vaše zážitky a pocity spojené s tímto městem?

Nezapomeňte nás sledovat na našem facebooku, kde můžete přidat své komentáře k tomuto článku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na