San Gimignano – „Toskánský Manhattan“

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Toscana > San Gimignano – „Toskánský Manhattan“
San Gimignano - "Toskánský Manhattan"

San Gimignano – „Toskánský Manhattan“

San Gimignano - "Toskánský Manhattan"
San Gimignano – „Toskánský Manhattan“

Malebné město San Gimignano je často označováno za „Toskánský Manhattan“, nebo také „Středověký Manhattan“. Jedná se o magické místo v samém srdci Toskánska, s téměř nedotčenou přírodou. Město se nachází hodinku jízdy jižním směrem z Florencie a přibližně 45 minut jízdy severozápadně ze Sieny.
Trvale zde žije přes 7 700 obyvatel. Část z nich v sezoně San Gimignano opouští, a městečko zaplaví turisté. Po celém světě je toto město známé historickým dědictvím, nádhernými středověkými věžemi a kvalitou života.

Památky a zajímavosti

San Gimignano - Piazza della Cisterna
San Gimignano – Piazza della Cisterna

Bránou u věže Torre dei Becci se, která je součástí původního opevnění z 12. století, se dostanete na náměstí Piazza della Cisterna. Kromě historických paláců a středověkých věží si zde můžete prohlédnout stále funkční nádrž na vodu ze 13. století. Nedaleko odsud se nachází románský kostel San Lorenzo in Ponte, ve kterém můžete obdivovat fresku zvanou Poslední soud.

San Gimignano
San Gimignano – Palazzo Comunale

Hlavní kostel města Collegiata di Santa Maria Assunta (neboli Duomo) najdete na Piazza del Duomo. Tento kostel je známý především pro své úchvatné barevné fresky. Na stejném náměstí je pak další dominanta – Palazzo Comunale s krásným nádvořím. Zde je možné vystoupat na věž Torre Grossa, ze které se vám naskytne nádherný výhled do okolí, nebo můžete navštívit místní obrazovou galerii (Pinacoteca).

Procházku po San Gimignanu je fajn zakončit výstupem k pevnosti Rocca. Odměnou vám bude nejen skvělý výhled, ale i park, ve kterém je muzeum Museo del Vino Vernaccia. V muzeu je také malá vinárna, kde můžete místní víno ochutnat.

Závěrem

San Gimignano – „Toskánský Manhattan“ si zachovalo svůj zemědělský ráz a dodnes profituje především z prodeje místních vín, sýrů a z cestovního ruchu. Místní delikatesou je kančí šunka.
Město se dá projít poměrně rychle, ale doporučujeme zůstat přes noc. Nával turistů večer opadne a vy tak můžete nasát jedinečnou atmosféru tohoto kouzelného městečka.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na