Ascoli Piceno – klenot historie a architektury

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Marche > Ascoli Piceno – klenot historie a architektury
Ascoli Piceno - Piazza del popolo (Chiesa di San Francesco)

Ascoli Piceno – klenot historie a architektury

Ascoli Piceno se dá klidně označit za klenot italské historie a architektury. Toto malebné město se nachází v regionu Marche a jedná se o jeden z nejskrytějších pokladů střední Itálie. Leží v nádherném prostředí, kde se snoubí horská scenérie s blízkostí Jadranu. Město se rozkládá na ploše více než 160 km² a je domovem pro více než 45 000 obyvatel. Historie města sahá až tisíce let zpět a láká návštěvníky úchvatnými uličkami a náměstími a svým neodolatelným kouzlem.

Památky a zajímavosti

Ascoli Piceno - Piazza del popolo (Palazzo dei Capitani, Chiesa di San Francesco)
Ascoli Piceno – Piazza del popolo (Palazzo dei Capitani, Chiesa di San Francesco)

Jedním z nejznámějších náměstí v Ascoli Piceno je Piazza del popolo. Přesto, že se nevešlo do 15ti nejkrásnějších náměstí v Itálii, i tak se považuje za jedno z nejkrásnějších náměstí v celé Itálii. S působivými historickými budovami, elegantními portiky a výjimečnými sochami představuje skutečně okouzlující místo.
Mezi unikátní kulturní zajímavosti patří také Museo Storico d’Arte v Palazzo dei Capitani, kde lze obdivovat bohatou sbírku uměleckých děl.
Příznivci architektury a historie ocení kostel Chiesa di San Francesco a jeho přilehlý klášter.

Ascoli Piceno - Cattedrale di Sant'Emidio
Ascoli Piceno – Cattedrale di Sant’Emidio
Ascoli Piceno - fontána na náměstí Piazza Arringo
Ascoli Piceno – fontána na náměstí Piazza Arringo

Piazza Arringo, nejstarší a největší náměstí v Ascoli Piceno, oživuje město svým historickým dědictvím a architektonickým bohatstvím. Toto prostranství není jenom domovem krásné středověké křtitelnice San Giovanni, ale i významné katedrály v románském stylu, Cattedrale di Sant’Emidio, která ukrývá významnou kryptu zasvěcenou patronovi města. V okolí náměstí je pak k vidění biskupský palác (Palazzo Vescovile) a Palazzo dell’Arengo, který hostí občanskou uměleckou galerii a některé úřady města. Piazza Arringo je centrem kulturního dění, kde se protíná historie se současností.

Závěrem

Ascoli Piceno není jen dalším italským městem – je to klenot, který si zaslouží pozornost. Jeho malebné uličky, náměstí plná historie a fascinující památky z něj činí neodolatelný cíl pro každého, kdo touží po autentickém italském zážitku. Zpříjemňují ho také tradiční festivaly, které oživují město různými akcemi a oslavami.

Pokud hledáte destinaci s bohatou historií, okouzlující architekturou a atmosférou, která vás vtáhne do minulosti, Ascoli Piceno je tou správnou volbou. Toto město zůstává perlou střední Itálie, která zanechá nezapomenutelný dojem na každém, kdo jej navštíví.


 

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na