Bazalkové pesto

Bazalkové pesto

Bazalkové pesto

Bazalkové pesto je jednou z nejoblíbenějších italských omáček, která okamžitě přinese do vaší kuchyně nádech středomořského slunce a svěžesti. Tato jednoduchá, avšak bohatá omáčka je dokonalým doplňkem pro těstoviny, saláty, pečená jídla a mnoho dalších pokrmů. Co je na tomto receptu skvělé, je jeho rychlost a jednoduchost. Za několik málo minut si budete moci vychutnat čerstvou a aromatickou bazalkovou omáčku, která zaujme svou intenzivní chutí a vůní. Připravte se na jedinečný chuťový zážitek a přidejte do svého kuchařského repertoáru tento skvělý recept na bazalkové pesto!

Ingredience:

  • velká hrst čerstvých bazalkových listů
  • 30g piniových oříšků
  • 2 lžíce strouhaného parmezánu
  • 1-2 stroužky česneku
  • 100 ml extra panenského olivového oleje
  • sůl, pepř
Bazalkové pesto
Bazalkové pesto

Postup:

S přípravou tohoto lahodného pesta začněte tím, že si na pánvičce lehce orestujte piniové oříšky. Díky tomu zvýšíte jejich aromatickou chuť a dodáte jim nádherně zlatohnědou barvu. Poté vezměte všechny uvedené ingredience, včetně orestovaných piniových oříšků, a dejte je do mixéru. Krátce vše rozmixujte a všimněte si, jak se těchto pár ingrediencí proměnilo na lahodné pesto s intenzivní chutí.

Náš tip:

Pokud preferujete pesto již hotové, neváhejte se podívat na náš e-shop. Nabízíme buď Pesto alla Genovese Citres (200g) nebo Pesto con Basilico Genovese (85g).


 

Tento recept, a další chutné recepty najdete na našich webových stránkách zde.
Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku.

Sdílej na