Eros Ramazzotti – italský zpěvák, skladatel a producent

Itálie pro všechny > Zajímavosti > Lidé > Eros Ramazzotti – italský zpěvák, skladatel a producent
Eros Ramazzotti

Eros Ramazzotti – italský zpěvák, skladatel a producent

Eros Ramazzotti
Eros Ramazzotti

Tohoto italského zpěváka zná asi snad každý. Někteří ale možná neví, že je i hudebním skladatelem a producentem. Tento sexy Ital se narodil v Římě, v regionu Lazio, 28. 10. 1963. Eros Ramazzotti je jednou z nejvýraznějších osobností italské hudební scény. Málokdo ví, že byl dvakrát ženatý. Poprvé se švýcarskou modelkou, herečkou a televizní moderátorkou Michelle Hunziker, se kterou byl ženatý 11 let a mají spolu dceru Auroru Hunziker-Ramazzotti (narozena v roce 1996). Podruhé s italskou herečkou Maricou Pellegrinelli. Společně mají dvě děti – holčička se jmenuje Raffaela Maria Ramazzotti (narozena v roce 2011), a chlapeček dostal jméno Gabrio Tullio Ramazzotti (narozen v roce 2015).

Jak to všechno začalo

Eros se už od malička věnoval hudbě, ke které ho přivedli rodiče. Jeho maminka, Raffaela Molina, mu zpívala písničky už od narození. Otec, Rodolfo Ramazzotti, byl sice povoláním stavař, ale chodíval hrát do tanečního orchestu. Tříletý Eros ho na zkoušky orchestru vždy doprovázel. Když mu byli čtyři roky, dostal své první bicí a to bylo zřejmě tím prvním milníkem, kdy věděl, že se chce hudbě věnovat naplno. Měl ovšem ještě jednu vášeň, a to fotbal. Dlouho se nemohl rozhodnout, zda se rozhodnout pro hudební či fotbalovou kariéru.

Eros Ramazzotti - festival San Remo 1984
Eros Ramazzotti – festival San Remo 1984

Od osmnácti let vystupoval v jednom nočním klubu v Římě a od té doby sbíral cenné zkušenosti ze šoubyznysu. V roce 1984 se zúčastnil pěvecké soutěže na festivalu v San Remu, a protože byl originální a zazpíval svou vlastní píseň, vzbudil pozornost u nejednoho lovce talentů. Od té doby si ho oblíbili nejen evropští fanoušci, ale sklízí úspěch na celém světě. Nazpíval známé duety nejen s italskými umělci jako je Andrea Bocelli, Laura Pausini či Luciano Pavarotti, ale také s dalšími slavnými interprety, jako je Elton John, Cher, Ricky Martin, Tina Turner nebo Joe Cocker.

Hity

Eros Ramazzotti má spoustu nádherných skladeb, které vám budou znít dlouho v uších. Mezi jeho největší hity patří např. Fuoco Nel Fuoco, Se Bastasse Una Canzone, Cose Della Vita, Più Che Puoi a další. Nejen tyto písně, ale i další informace ohledně novinek a koncertů můžete najít na jeho oficiálních stránkách.

Soukromí

O kariéře a úspěších Erose Ramazzottiho si můžeme přečíst mnoho článků, ale své soukromí si střeží. Rád tráví čas doma a ve svém volném čase moc často ven nechodí. Preferuje, když ho přátelé navštěvují doma, kde poslouchají hudbu nebo se dívají na televizi. Když to jde, hraje fotbal. Eros má také velmi rád přírodu, když může jde na výlet s kamarády, nebo rybařit.

Sdílej na