Il Volo – italská hudební skupina

Itálie pro všechny > Zajímavosti > Lidé > Il Volo – italská hudební skupina
Il Volo - italská hudební skupina

Il Volo – italská hudební skupina

Il Volo - italská hudební skupina
Il Volo – italská hudební skupina Foto zdroj: ilvolomusic.com

Il Volo je populární, úspěšná a talentovaná italská hudební skupina. Skládá se ze dvou tenoristů (Piero Barone – *24.6.1993 Naro, Sicílie; Ignazio Boschetto – *4.10.1994, Bologna, Emilia-Romagna) a jednoho barytonisty (Gianluca Ginoble – *11.2.1995, Roseto degli Abruzzi, Abruzzo). Il Volo je italské pop operní trio, a také z tohoto důvodu jsou považováni za jedny z nejvýznamnějších představitelů hudebního žánru zvaného „crossover„. Tento hudební styl se snaží o spojení několika žánrů dohromady.

Start kariéry

V roce 2009 se tito tři mladí pánové účastnili italské talentové soutěže „Ti lascio una canzone“ v San Remu, ovšem každý sám za sebe. Michele Torpedine, manažer, který zahájil kariéru takových hvězd, jako jsou např. Andrea Bocelli nebo Zucchero, doporučil chlapcům vystupovat společně.

Hlavní úspěchy

Úspěchy, kterých tito mladí a odvážní muži dosáhli, je, po více jak desetileté hudební kariéře, mnoho:

  • 2011 – první turné
  • 2012 – koncertní turné po USA a Kanadě s Barbrou Straisand
  • 2013 – vyprodaný koncert během pár dní
  • 2014 – cena za Nejlepší pop latin album v kategorii hudebních skupin na Latin Billborard Awards v Miami
  • 2015 – účast na festivalu v San Remu; výhra hlavní ceny s písní „Grande Amore“; stávají se absolutní špičkou na italské hudební scéně; turné pro prestižních místech, jako jsou Pompeje, Arena di Verona a podobně
  • 2016 – 2017 pracovali na projektu „Notte magica“ se Třemi tenory (José Carreras, Placido Domingo a Luciano Pavarotti) – Koncert, jako pocta Třem tenorům, se konal ve Florencii. Záznam z koncertu byl vydán jak na CD, tak na DVD a získal čtyři platinové desky. Málokteří italští umělci dosáhli takového úspěchu jako právě Il Volo.
  • 2018 mezinárodní turné po Evropě a Japonsku
  • 2019 celosvětově sledovaný koncert v Panamě při příležitosti 24. Světového dne mládeže
  • Coronavirus zasáhl celosvětově umělce ve velkém rozsahu; toto mezidobí umožnilo skupině soustředit se plně na repertoár zesnulého Ennia Morriconeho
  • 2021 – účast na festivalu v San Remu, kterou zahájili emotivním vystoupením na počest Ennia Morriconeho

Závěrem

Il Volo – italská hudební skupina má na kontě spoustu nádherných písní, včetně zmiňované písně „Grande Amore„. Dalšími jsou například „Il Mondo„, „A chi mi dice„, „O sole mio“ a mnoho dalších.

O dalších osobnostech a jiných zajímavostech si můžete přečíst na našich webových stránkách zde.
Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Zdroj: ilvolomusic.com

Sdílej na