Emanuele Andrea Ridi – italský kuchař

Itálie pro všechny > Zajímavosti > Lidé > Emanuele Andrea Ridi – italský kuchař
Emanuele Andrea Ridi

Emanuele Andrea Ridi – italský kuchař

Emanuele Andrea Ridi

Jedním z nejznámějších Italů je pro nás charismatický Emanuele Andrea Ridi – italský kuchař působící v Praze. Narodil se 4. 8. 1973 na ostrově Elba, ležícím ve Středozemním moři. Ostrov patří k regionu Toskánsko, ve střední Itálii. Emanuele žije a pracuje v Praze již od roku 1992. Společně s bývalou ženou Janou mají syna Giacoma.

Emanuele Ridi se proslavil jako kuchař, ačkoli tento obor vůbec nevystudoval. V Itálii úspěšně dostudoval obchod a ekonomiku. Lásku k vaření zdědil po svých prarodičích, kteří provozovali v Itálii svou vlastní restauraci. Od nich se Manu, jak mu říkají přátelé, vše naučil.

Televizní pořady

V České republice ho nejvíce proslavil televizní pořad „S Italem v kuchyni„, kde vařil tradiční italské recepty. V roce 2012 vystupoval také v pořadu „Léto s Italem„, kde jsme se společně s Emanuelem podívali do jeho rodné Itálie a dozvěděli jsme se zde spoustu zajímavostí nejen z gastronomie, ale i o samotné Itálii a o temperamentních Italech.
Jako původně netanečník se v roce 2016 zúčastnil 8. řady úspěšného pořadu „StarDance…když hvězdy tančí„. Zde si vedl velmi dobře. Byl velmi snaživý a trpělivý, ale bohužel před semifinále s taneční partnerkou Lucíí Hunčákovou vypadli.
V roce 2017 vystupoval společně se svým synem Giacomem v pořadu pro děti, který se jmenoval „Čau Bambini„, kde společně učili české děti základní italská slovíčka a fráze.
Následující rok také účinkoval společně s kamarádem a zpěvákem Matějem Ruppertem v pořadu „Manu a Matěj na cestě do Říma„.

Restaurace

Emanuele Andrea Ridi – italský kuchař, měl v Praze dvě restaurace. Restauraci MANÚ Risto & Lounge, která se nacházela na Dětském ostrově v centru Prahy, s krásným výhledem na Vltavu. Restaurace se specializovala na italskou a středomořskou kuchyni. Bohužel byl nucen tuto restauraci po covidové pauze uzavřít.
Druhá restaurace, se specializovala kromě tradičních italských jídel také na pizzu. Ovšem i tato restaurace, MANÚ Praga, na Starém Městě v Revoluční ulici byla v roce 2024 uzavřena.

Tento a další články o osobnostech a zajímavostech si můžete přečíst na našich webových stránkách zde.
Nezapomeňte nás také sledovat na našem Facebooku.


Sdílej na