Modena – město Pavarottiho a proslulých automobilů

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Emilia - Romagna > Modena – město Pavarottiho a proslulých automobilů
Modena - Duomo

Modena – město Pavarottiho a proslulých automobilů

Modena je prosperující město, rodiště známého (dnes již zesnulého) operního tenoristy Luciana Pavarottiho, a také město proslulých automobilů jako jsou Ferrari či Maserati. Modena se nachází v severní Itálii, v regionu Emilia-Romagna. V roce 2020 žilo v tomto městě necelých 188 000 obyvatel.

Památky a zajímavosti

Modena - Duomo
Modena – Duomo
Foto zdroj: www.awayandfar.com

Za hlavní náměstí je považováno Piazza Grande s romantickými podloubími a kamennými domy, kde je ideální začít s prohlídkou města. Na náměstí a v jeho blízkém okolí se soustřeďuje většina zajímavých památek. Impozantní dominantou města je románská katedrála Duomo, která byla v roce 1997 zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Hned vedle se můžete pokochat krásným výhledem na město z 86 metrů vysoké věže Torre Ghirlandina.
Na náměstí se dále nachází muzejní komplex Musei del Duomo, jehož součástí je galerie, knihovna, muzeum lapidária, občanské muzeum a další.
Za radnicí (Palazzo Comunale) se pak nachází krytý trh Albinelli, který byl slavnostně otevřen v roce 1931. Jedná se o nejstarší krytý trh ve městě a jeden z nejkrásnějších trhů v celé Itálii, s krásnou fontánou uvnitř. Zde vás obklopí nádherná atmosféra a ty nejlepší italské speciality.

Modena - Museo Enzo Ferrari
Modena – Museo Enzo Ferrari

Na nedalekém náměstí Piazza Roma najdete luxusní barokní palác Palazzo Ducale. Díky své kráse a velikosti patří mezi nejprestižnější paláce v Evropě.

Obrovským lákadlem, zejména pro muže, je Museo Enzo Ferrari, které založil automobilový závodník Enzo Ferrari. Zde si můžete prohlédnout mnoho různých modelů těchto závodních aut. Hezká podívaná je to ale i pro ženy :-).

Obdivovatelé slavného operního tenoristy Luciana Pavarottiho mohou navštívit divadlo Teatro Comunale Luciano Pavarotti di Modena a jeho dům, který byl přetvořen na muzeum Casa museo Luciano Pavarotti.

Po celém světě je Modena známá jako výrobce balzamikového octa. Zajímavým dobrodružstvím je tedy návštěva továrny na výrobu octa (Acetaia) nebo některého z octových sklepů. Návštěvu továrny i sklepů je ovšem třeba si předem zarezervovat.

Závěrem

Modena – město Pavarottiho a proslulých automobilů, má ale i další památky, které může nabídnout. Jako například opatství Abbazia di San Pietro Apostolo nebo Museo della Figurina. Pokud tedy budete mít cestu kolem, věnujte alespoň pár hodin prohlídce tohoto italského města.

Nezapomeňte nás sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.


 

Zůstaňme v kontaktu

Nezapomeňte nás sledovat – připravujeme speciálního průvodce se stručnými a nejzajímavějšími informacemi výše zmíněných památek a mnoha dalších. Průvodce bude obsahovat unikátní bonusy, které jiní průvodci nenabízí.
Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu níže na našich webových stránkách, aby Vám tento speciální průvodce neunikl.

Sdílej na