4 nejnavštěvovanější italská města

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Regiony > Lazio > 4 nejnavštěvovanější italská města
4 nejnavštěvovanější italská města

4 nejnavštěvovanější italská města

4 nejnavštěvovanější italská města – čtyři italská města se objevují v žebříčku stovky nejnavštěvovanějších světových měst, který zveřejnila analytická společnost Euromonitor. Průzkum bere v úvahu návštěvnost měst za rok 2016.

Řím (Roma)

Koloseum
Koloseum v Římě

První místo – Řím (Roma) – historická perla Itálie asi nikoho nepřekvapí. V žebříčku stovky nejnavštěvovanějších zemí se umístila světově na 12. místě, a co se týče Evropy, obsadila 3. pozici. V roce 2016 obdivovalo Řím přes 9 400 000 návštěvníků. Nenechte si ujít ani vy toto nádherné místo, kam se mnozí vracejí i několikrát za život.

Milán (Milano)

Milán - katedrála Duomo
Milán – katedrála Duomo

Druhé místo – Milán (Milano) – je považován za centrum světové módy. V celosvětovém žebříčku obsadil 27. místo a zaznamenává nejvyšší tempo růstu v oblíbenosti mezi italskými městy. A není divu. Prohlídka střechy katedrály je naprosto úchvatná. Samotnou katedrálu a další milánské památky obdivovalo přes 6 800 000 návštěvníků.

Benátky (Venezia)

Venezia
Benátky

Třetí místo – Benátky (Venezia) – jsou velmi opěvované, často milované, ale bohužel, některými turisty neoblíbené. Zřejmě právě kvůli velkému návalu turistů nebo nesplnění očekávání. Každopádně ve světovém žebříčku si Benátky s 5 200 000 návštěvníky zasloužily 38. místo.

Florencie (Firenze)

Florencie (Firenze)
Florencie (Firenze)

Čtvrté místo – Florencie (Firenze) je považována za kolébku umění a renesance. Proto si zasloužila v celosvětovém žebříčku 44. místo a její hlavní památky si v roce 2016 prohlédlo přes 4 900 000 návštěvníků.

Závěrem

Region Veneto je velmi oblíbeným regionem i z hlediska návštěvnosti přímořských letovisek. Například Češi rádi tráví dovolenou v letoviscích jako jsou Caorle, Jesolo, Cavallino – Treporti, Bardolino, Peschiera del Garda nebo také ve městě všech zamilovaných – ve Veroně.

Oblíbeným regionem je též Emilia – Romagna. Zejména pak Rimini, Riccione, Ravenna nebo „červené“, respektive „oranžové“, univerzitní město Bologna.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na