Spaghetti con pollo al forno

Itálie pro všechny > Italská kuchyně > Recepty > Spaghetti con pollo al forno
Spaghetti con pollo al forno

Spaghetti con pollo al forno

Spaghetti con pollo al forno (zapečné špagety s kuřecím masem) jsou jednoduchým, rychlým a chutným receptem, kterým neurazíte a hravě ho zvládnete.

Ingredience:

Spaghetti con pollo al forno
Spaghetti con pollo al forno

Postup:

Špagety uvařte v osolené vodě podle návodu (na skus). Mezitím nakrájejte kuřecí maso na kousky. Přidejte olej, trošku soli, pepře, grilovacího koření a italských bylinek. Nechte chvilku odležet. Mezitím si připravte rajčata. Je lepší koupit plechovku celých loupaných rajčat a sami si je nakrájet. Tento recept je cca pro 2 lidi, tak stačí půlka té plechovky. Pokud máte, můžete použít i pár lžic rajčatového suga. Poté orestujte maso na pánvičce, přidejte pokrájená rajčata s rajčatovou šťávou a nechte tak 5 minut povařit. Uvařené špagety sceďte, promíchejte je s masem a celým kelímkem zakysané smetany. Přendejte vše do zapékací mísy a posypejte strouhanou mozzarellou (vhodný je i parmezán).
Pečte v předehřáté troubě na 180°C, přibližně 20 minut (dokud se sýr nerozteče a nezačne zlátnout).

Náš tip:

Aby byl tento pokrm dokonalý, je vhodné použít pravé italské suroviny. Některé z nich najdete také na našem e-shopu, jako například špagety, loupaná rajčata, olivový olej nebo sicilskou sůl.

Tento recept a další chutné italské recepty najdete na našich stránkách zde.
Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.

Sdílej na