Treviso – zahrada Benátek

Itálie pro všechny > Cestujeme po Itálii > Města > Treviso – zahrada Benátek
Treviso

Treviso – zahrada Benátek

Treviso je některými označováno jako „zahrada Benátek“. Je to hezké město s malebnými kanály, které najdete v severní Itálii, v regionu Veneto (Benátsko). Žije zde necelých 85 000 obyvatel a je dobrou základnou pro výlety do okolí. Za hodinku se odsud dostanete autem do univerzitního města Padova, přímořského letoviska Caorle nebo do palladiánského města Vicenza. Benátky, které jsou od Trevisa vzdálené přibližně 35 km směrem na jih jsou lépe dosažitelné vlakem (cca půl hodiny).

Památky a zajímavosti

Za návštěvu stojí především historická část města, kterou si pohodlně prohlédnete za 2 hodiny (s menšími dětmi za 3-4 hodiny). Město nabízí dostatek zeleně a lemují ho četná podloubí. Díky tomu si prohlídku města užijete i v horkých letních dnech.

Piazza dei Signori - Palazzo del Podesta
Piazza dei Signori – Palazzo del Podestà a Torre Civica

Za přirozené centrum města je považováno náměstí Piazza dei Signori, kde můžete obdivovat rovnou dva významné paláce – Palazzo di Trecento z počátku 13. století a Palazzo del Podestà z 15. – 19. století, kde dnes sídlí prefektura. Charakteristickým znakem tohoto paláce je občanská věž Torre Civica, vysoká 48 metrů.

Duomo di Treviso - Cattedrale di San Pietro Apostolo
Duomo di Treviso – Cattedrale di San Pietro Apostolo

Cattedrale di San Pietro Apostolo, neboli nám známé Duomo pochází z 12. století. Uchovává obrazy a renesanční fresky slavného benátského malíře Tiziana. Katedrálu si můžete prohlédnout na náměstí Piazza del Duomo.

Chiesa di San Nicolo
Chiesa di San Nicolò

Chiesa di San Nicolò je největším chrámem ve městě a pochází ze 14. století. Je k němu připojen klášterní komplex, kde jsou uchovány fresky které namaloval italský malíř Tommaso da Modena.

Piazza San Vito
Piazza San Vito

Za prohlídku stojí též kostel Chiesa San Vito, který stojí na stejnojmenném náměstí. Již v roce 883 sloužil nynější kostel jako nemocniční komplex a později jako ubytovna pro poutníky a nemocné muže.

Treviso - Canale dei Buranelli
Treviso – Canale dei Buranelli

Jedním z nejkrásnějších míst ve městě je Canale dei Buranelli. Svůj název získal podle ostrova Burano. Kanál lemují malebné mosty, paláce a malé hospůdky.

Závěrem

Treviso – zahrada Benátek, je hezké italské město, kam neproudí davy turistů. Tudíž si můžete vychutnat příjemnou procházku v udržovaném a čistém centru. Pokud navštívíte Treviso autem, připravte se na takové malé jednosměrkové bludiště 🙂

A v neposlední řadě… pokud máte rádi jeden z nejtradičnějších italských dezertů – Tiramisu, tak neváhejte a ochutnejte ho v tomto městě. Zde se totiž tato pochoutka zrodila.

Nezapomeňte nás také sledovat na našem facebooku.
Další zajímavé články o cestování po Itálii najdete zde.

Sdílej na